Àmbits
Arts Visuals
Cinema
Divulgació
Espectacles
Gastronomia
Llibres i Lletres
Música
Any Europeu del Patrimoni
Altres Àmbits
Carnavals
Cicles
Commemoracions
Concerts
Conferències
Cursos
Dansa
Exposicions
Festes
Festivals i Mostres
Fires i Mercats
Gegants
Infantil
Nadal
Rutes i Visites
Sardanes
Setmana Santa
Teatre
Segueix-nos a: Twitter Pinterest

 

Tramesa de l'Agenda Cultural

Les novetats de la setmana

 

Temporada 2018-2019 del Palau de la Música Catalana

Concerts i activitats

Inici: 09/07/2018
Fi: 01/07/2019
Palau de la Música Catalana Detall
Barcelona Detall
Descripció

Mitjançant aquest extens article, l'Agenda Cultural us informa de tots els concerts i totes les conferències incloses al llibre de la Temporada 2018-2019 al Palau de la Música Catalana (pdf). Els continguts que podeu llegir a continuació, estructurats per mesos, són la reproducció literal del calendari publicat a l'esmentat llibre, concretament entre les pàgines 192 i 199.

 

Cal tenir en compte que el present article de l'Agenda Cultural s'ha actualitzat el 12 de juny de 2018, per la qual cosa, en previsió de possibles modificacions o cancel·lacions de darrera hora, abans d'assistir a qualsevol acte us recomanem contrastar la informació amb la programació online del Palau de la Música Catalana publicada al seu web.

 

 

JULIOL 2018

  • Dia 9 (20 h) Estiu al Palau: JONC / Primera de Mahler

AGOST 2018

  • Dia 6 (20 h) Estiu al Palau: Noelia Rodiles (piano)
  • Dia 13 (20 h) Estiu al Palau: Levon Avagyan (piano)
  • Dia 16 (21 h) BCN Clàssics: Mayte Martín / El amor brujo
  • Dia 20 (20 h) Estiu al Palau: Alba Ventura (piano)
  • Dia 27 (20 h) Estiu al Palau: Daniel Ligorio (piano)

SETEMBRE 2018

  • Dia 8 (21 h) Mestres de la Guitarra al Palau: Alí Arango & Friends (guitarra)
  • Dia 15 (21 h) Mestres de la Guitarra al Palau: Antonio Rey Quinteto / Dos partes de mí
  • Dia 17 (17.30 h) Conferència-concert: Jordi Savall & Nuccio Ordine / Literaura i música
  • Dia 18 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Dudamel & Quarta de Brahms amb Miquel Desclot
  • Dia 18 (20 h) Palau 100: Gustavo Dudamel / Quarta de Brahms
  • Dia 19 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Dudamel & Quarta de Mahler amb Carlos Calderón
  • Dia 19 (20 h) Palau 100: Gustavo Dudamel / Quarta de Mahler
  • Dia 22 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Novena de Beethoven
  • Dia 29 (21 h) Mestres de la Guitarra al Palau: El Niño Josele Cuarteto (guitarra famenca)

OCTUBRE 2018

  • Dia 1 (20 h) El Primer Palau: Trío Ramales / Joan Seguí Mercadal
  • Dia 3 (18.30 h-Llibreria Gigamesh) Conferència: Cinemàtics, música & cinema
  • Dia 4 (20 h) Palau Bach: Sir András Schiff / Variacions Goldberg
  • Dia 4 Conferència: Enregistraments, (Di)versions i (Per)versions
  • Dia 6 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Chopin, Polònia i Dràcula
  • Dia 8 (19 h) Conferència: Origen-Final en la Música
  • Dia 8 (20 h) El Primer Palau: Andrea González Caballero / Duo Vallés Vera
  • Dia 10 (20 h) Palau Grans Veus: Simon Keenlyside & Malcolm Martineau / Lieder
  • Dia 14 (12 h) La Casa dels Cants: Mädchenchor Hannover i Cor de Noies de l’Orfeó Català
  • Dia 14 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Alexander Melnikov & OCM
  • Dia 15 (19 h) Conferència: Origen-Final en la Música
  • Dia 15 (20 h) El Primer Palau: Roger Morelló / MazikDuo
  • Dia 17 (19 h) Conferència: Biennal "Ciutat Oberta"
  • Dia 18 (19 h) Tardes al Palau: Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona / Ricard Viladesau, 100 anys
  • Dia 21 (12 h) Cicle Coral Orfeó Català: Orfeó Català & Simon Halsey / Ars sacra
  • Dia 22 (19 h) Conferència: Origen-Final en la Música
  • Dia 22 (20 h) El Primer Palau: Bernat Prat / Adrián Díaz Martínez
  • Dia 24 (20.30 h) Ibercàmera: Arcadi Volodos (piano)
  • Dia 25 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Bartoli i La Cenerentola amb Mercedes Conde
  • Dia 25 (20 h) Palau 100: Cecilia Bartoli / La Cenerentola de Rossini
  • Dia 28 (12 h) Concerts Familiars al Palau: Les Músiques del Món
  • Dia 29 (19 h) Conferència: Origen-Final en la Música
  • Dia 30 (19 h) Conferència: Biennal "Ciutat Oberta"

NOVEMBRE 2018

  • Dia 2 (18 h) Concerts Familiars al Palau: Abans de néixer al Palau
  • Dia 3 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: Bim Bom, nadons al Palau
  • Dia 4 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: Zig Zag, passets al Palau
  • Dia 6 (19 h) Conferència: Introducció al Lied
  • Dia 6 (21 h) Mestres de la Guitarra al Palau: Zoran Dukic & Aniello Desiderio
  • Dia 7 (18.30 h-Teatre del CCCB) Conferència: Cinemàtics, música & cinema
  • Dia 8 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Murray Perahia amb Daniel Blanch
  • Dia 8 (20.30) La Casa dels Cants: Voices New Zealand Chamber Choir & Orfeó Català / Voices of Aotearoa
  • Dia 8 (20 h) Palau 100: Murray Perahia (piano)
  • Dia 13 (19 h) Conferència: Màrius Sampere, L'esfera insomne. Una lectura-homenatge
  • Dia 17 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 17 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Una galàxia de músiques
  • Dia 20 (19 h) Conferència: Biennal "Ciutat Oberta"
  • Dia 21 (20 h) Palau Piano: Iván Martín (piano)
  • Dia 22 (20 h) Intèrprets Catalans: Trio de Barcelona
  • Dia 22 (20 h) BCN Clàssics: Antoni Wit & Orquestra de Cadaqués / Novena de Beethoven
  • Dia 25 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Leticia Moreno & OCM / Las cuatro estaciones porteñas de Piazzolla
  • Dia 27 (20 h) El Primer Palau: Cloenda d’El Primer Palau 2018, amb Mercedes Gancedo (soprano)
  • Dia 28 (18.30 h) Conferència: Cinemàtics, música & cinema  (Swing Maniacs)
  • Dia 28 (19 h) Conferència: Màrius Sampere, presentació de la nova antologia poètica

DESEMBRE 2018

  • Dia 1 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / West Side Story, de Bernstein
  • Dia 3 (19 h) Conferència: Introducció al Lied
  • Dia 3 (20 h-Església de Santa Maria del Pi) Palau Bach: Philippe Herreweghe / Les fonts d’Israel de Schein
  • Dia 11 (20 h) BCN Clàssics: Orquestra de Cadaqués / Una voce in off de Montsalvatge
  • Dia 13 (19 h) Conferència: Parlem de Música / El Messies de Daniel Hope, amb Xavier Chavarria
  • Dia 13 (20 h) Palau 100: Orquestra de Cambra de Zuric & Daniel Hope / El Messies de Händel
  • Dia 15 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: Cobla 2.0
  • Dia 15 (11 h, 12.30 h  i 17 h) Concerts Familiars al Palau: En Jan Titella
  • Dia 17 (20 h) BCN Clàssics: Fabio Biondi & Europa Galante / Les quatre estacions de Vivaldi
  • Dia 22 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Festival de valsos i danses
  • Dia 26 (19 h) Cicle Coral Orfeó Català: Concert de Sant Esteve / Cors de l’Orfeó Català i Cor de Cambra
  • Dia 27 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 28 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 29 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 29 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: En Jan Titella
  • Dia 30 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: En Jan Titella

GENER 2019

  • Dia 3 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 4 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 8 (18 h-Filmoteca de Catalunya) Conferència: Cinemàtics, música & cinema
  • Dia 15 (20 h) Cicle Philip Glass: Víkingur Ólafasson / Plays Philip Glass
  • Dia 16 (19 h) Conferència: Introducció al Lied
  • Dia 17 (20 h) Palau Grans Veus: Magdalena Kožená & Mitsuko Uchida / Lieder
  • Dia 19 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Txaikovski contra Napoleó
  • Dia 20 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Carmina Burana
  • Dia 21 (19 h) Tardes al Palau: Cobla Marinada / Rhapsody in blue
  • Dia 21 (20 h) Palau Cambra: Diego Ares & Casal Quartett
  • Dia 23 (20 h) Intèrprets Catalans: Quartet Gerhard / Mozart, Guix i Brahms
  • Dia 25 (19 h-Casa Granell i Manresa) Conferència: Obertura, iniciació a la clàssica
  • Dia 27 (12 h) Concerts Familiars al Palau: Trencadís de cançons
  • Dia 27 (18 h) Cicle Cor de Cambra: Cor de Cambra & ONCA / Bach i Pärt
  • Dia 28 (19 h) Conferència: Parlem de Música / El Requiem de Mozart de Hengelbrock amb Jaume Radigales
  • Dia 28 (20 h) Palau 100: Balthasar Neumann Chor und Orchester & Thomas Hengelbrock / Requiem de Mozart
  • Dia 29 (20 h) BCN Clàssics: Oslo Philharmonic Orchestra & Vasily Petrenko / Shéhérazade
  • Dia 31 (20 h) Palau Cambra: Trio Wanderer / Trios nocturns de Schubert

FEBRER 2019

  • Dia 2 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Concert núm. 2 de Rachmàninov
  • Dia 3 (12 h) Cicle Coral Orfeó Català: Xarxa Coral-Diada de l'antic cantaire
  • Dia 4 (20.30 h) Ibercàmera: Orquestra de Cambra de Munic / Les estacions de Piazzolla
  • Dia 5 (19 h) Conferència: Parlem de Música & Sessió Introducció al Lied "El lied i Renée Fleming amb Luis Gago"
  • Dia 5 (20 h) Palau 100: Renée Fleming (soprano)
  • Dia 7 (20 h) ECHO Rising Stars: Amatis Piano Trio
  • Dia 8 (19 h-Palau Dalmases) Conferència: Obertura, iniciació a la clàssica
  • Dia 8 (19 h-Llibreria Calders) Conferència: Lletraferits, música i literatura / Els estranys de Raül Garrigasait
  • Dia 10 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 10 (12 h) Concerts Familiars al Palau: Kantikipugui al Palau
  • Dia 10 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Salvador Mas & OCM / La Inacabada de Schubert
  • Dia 11 (20 h) Palau Bach: Vespres d'Arnadí & Dani Espasa / Concerts bachians
  • Dia 12 (20 h) Palau Cambra: Cuarteto Quiroga / Miralls sonors
  • Dia 13 (20 h) Palau Piano: Josep Colom (piano) / Sonates de Beethoven
  • Dia 16 (20 h) BCN Clàssics: London Philharmonic Orchestra & Javier Perianes / Beethoven i Mozart
  • Dia 17 (10.30 h i 12 h) Concerts Familiars al Palau: Taller d'experimentació artística per a famílies al voltant de l'obra d'Antoni Llena
  • Dia 19 (20 h) Intèrprets Catalans: Maria Canyigueral (piano) / Mompou revisitat
  • Dia 21 (20 h) ONCA al Palau: ONCA / Mendelssohn, viatger sense fronteres
  • Dia 22 (20.30 h) Ibercàmera: Maria João Pires / Nocturns de Chopin
  • Dia 24 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Esther Yoo & OCM / El Concert per a violí de Sibelius
  • Dia 25 (20 h) Palau Piano: Valentina Lisitsa (piano)
  • Dia 27 (19 h) Tardes al Palau: Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona / Joan Lluís Moraleda, 75 anys

MARÇ 2019

  • Dia 3 (12 h) Cicle Cor de Cambra: Cor de Cambra del Palau & Simon Carrington / À la française
  • Dia 4 (19 h) Conferència: Introducció al Lied
  • Dia 4 (20 h) Cicle Schubert: Matthias Goerne & Leif Ove Andsnes / La bella molinera de Schubert
  • Dia 5 (20 h) Cicle Schubert: Matthias Goerne & Leif Ove Andsnes / El viatge d’hivern de Schubert
  • Dia 5 Conferència: Enregistraments, (Di)versions i (Per)versions
  • Dia 6 (20 h) Palau Piano: Grigory Sokolov (piano)
  • Dia 7 (20 h) Cicle Schubert: Matthias Goerne & Leif Ove Andsnes / El cant del cigne de Schubert
  • Dia 9 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Papà Mozart amb Joan Pera
  • Dia 10 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 10 (10.30 h i 12 h) Concerts Familiars al Palau: Big Bang Beethoven
  • Dia 11 (19 h) Tardes al Palau: La Locomotora Negra
  • Dia 12 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Gergiev & Trifonov amb Mònica Pagès
  • Dia 12 (20 h) Palau 100: Daniil Trifonov & Valery Gergiev & Orfeó Català & Orquestra del Teatre Mariïnski
  • Dia 14 (19 h) Conferència: Parlem de Música / La Tercera de Mahler amb Carlos Calderón
  • Dia 14 (20 h) Palau 100: Gustav Mahler Jugendorchester & Jonathan Nott / Tercera de Mahler
  • Dia 15 (19 h-Casa Usher Llibreters) Conferència: Lletraferits, música i literatura / Arbre que s'allunyà d'A. Clapés i haikus orientals
  • Dia 16 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: Twinkle Twinkle Baby's Star
  • Dia 17 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: Twinkle Twinkle Baby's Star
  • Dia 17 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Rinaldo Alessandrini & OCM / Els reials focs artifcials de Händel
  • Dia 19 (19 h) Conferència: Parlem de Música / La Consagració de la primavera amb Javier Pérez Senz
  • Dia 19 (20 h) Palau 100: Orquestra Simfònica del Gran Teatre del Liceu & Josep Pons / La consagració de la primavera de Stravinsky
  • Dia 20 (20 h) Palau Cambra: Abel Tomàs, Arnau Tomàs, Josep Colom / Impressions sobre els haikus
  • Dia 21 (20 h) ONCA al Palau: ONCA & Vera Martínez / Fronteres del terror i de la guerra
  • Dia 21 (20 h) BCN Clàssics: Dmitry Masleev & Orquestra de Cadaqués / Concert per a piano núm. 1 de Txaikovski
  • Dia 22 (19 h-Jorquera Pianos) Conferència: Obertura, iniciació a la clàssica
  • Dia 24 (18 h) Orgue al Palau: Juan de la Rubia (orgue)
  • Dia 26 (20 h) Palau Piano: Javier Perianes (piano)
  • Dia 26 Conferència: Trobada Enregistraments, (Di)versions i (Per)versions
  • Dia 30 (17 h i 19 h) Simfònics al Palau: OSV & Brodras Bros / El carnaval dels animals
  • Dia 31 (17 h) La Casa dels Cants: Cors de l'Escola Coral de l'Orfeó Català / Daltabaix a la ciutat

ABRIL 2019

  • Dia 1 (19 h) Tardes al Palau: Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona / Les estrenes al Palau
  • Dia 2 (20.30 h) Ibercàmera: Oxford Voices & Edward Higginbottom / Passió segons sant Joan de Bach
  • Dia 4 (20 h) ECHO Rising Stars: Josep-Ramon Olivé (baríton)
  • Dia 5 (19 h-Llibreria No llegiu) Conferència: Lletraferits, música i literatura / El Regne d’Emmanuel Carrère
  • Dia 8 (20 h) Cicle Coral Orfeó Català: Miquel Barceló & Pascal Dusapin i els Cors de l’Orfeó Català / Performance-concert
  • Dia 9 (20 h) Cicle Coral Orfeó Català: Miquel Barceló & Pascal Dusapin i els Cors de l’Orfeó Català / Performance-concert
  • Dia 10 (20 h) Palau Bach: Paul McCreesh & Gabrieli Consort & Players / Passió segons sant Mateu de Bach
  • Dia 10 Conferència: Enregistraments, (Di)versions i (Per)versions
  • Dia 11 (20 h) BCN Clàssics: Gianandrea Noseda & Orquestra de Cadaqués / Concierto de Aranjuez
  • Dia 13 (10.30 h) Concerts Familiars al Palau: Visitem i experimentem el Palau
  • Dia 13 (11 h i 12.30 h) Concerts Familiars al Palau: Colors i més colors
  • Dia 13 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Rèquiems de Fauré i Rutter
  • Dia 24 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Semele amb Joan Vives
  • Dia 24 (20 h) Palau 100: Monteverdi Choir & Sir John Eliot Gardiner / Semele de Händel
  • Dia 25 (20 h) Intèrprets Catalans: Patricia de No (flauta)
  • Dia 27 (12 h) Concerts Familiars al Palau: Jazz en viu... Swing!
  • Dia 28 (12 h) La Casa dels Cants: Escola Coral de l'Orfeó Català / Concert de Primavera
  • Dia 28 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Ainhoa Arteta & OCM / Els darrers lieder de Strauss

MAIG 2019

  • Dia 4 (17.30 h) Cicle Coral Orfeó Català: Cor Infantil de l’Orfeó Català / Un tast d’espiritualitat
  • Dia 6 (20 h) BCN Clàssics: Jaime Martín & Orquestra de Cadaqués / Concert per a violí de Txaikovski
  • Dia 7 (20 h) Palau Grans Veus: Juan Diego Flórez / Universo Flórez
  • Dia 9 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Festival Txaikovski amb Ana María Dávila
  • Dia 9 (20 h) Palau 100: Orquestra Simfònica de Sant Petersburg & Yuri Termirkànov / Festival Txaikovski
  • Dia 10 (19 h) Cicle Cor de Cambra: Cor de Cambra del Palau & Simon Halsey / A prayer for peace
  • Dia 11 (18 h) Orgue al Palau: Iveta Apkalna (orgue)
  • Dia 12 (17.30 h) Cicle Coral Orfeó Català: Cor de Noies de l’Orfeó Català / La vie en rose
  • Dia 12 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Kian Soltani & OCM / Variacions majúscules
  • Dia 16 (20 h) ONCA al Palau: ONCA & Manfredo Kramer / Músiques, nacions i fronteres
  • Dia 17 (19 h-Llibreria Malpaso) Conferència: Lletraferits, música i literatura / Paraules sense música de Philip Glass
  • Dia 18 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / La bohème de Puccini en concert
  • Dia 19 (12 h) Concerts Familiars al Palau: Flamenkat
  • Dia 20 (20 h) Palau Piano: Benjamin Grosvenor (piano)
  • Dia 21 (20 h) Cicle Philip Glass: Philip Glass / Orfeó Català
  • Dia 22 (20 h) Palau Grans Veus: Diana Damrau & Xavier de Maistre / La subtilitat en la intimitat
  • Dia 23 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Música aquàtica amb Xavier Chavarría
  • Dia 23 (19 h-Museu de la Música) Conferència: Obertura, iniciació a la clàssica
  • Dia 23 (20 h) Palau 100: Akademie für Alte Musik Berlin / Música aquàtica de Händel
  • Dia 24 (20 h) BCN Clàssics: Gewandhausorchester & Andris Nelsons / Amb Txaikovski i Xostakóvitx
  • Dia 25 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV & Víctor Pablo Pérez / Simfonia Fantàstica de Berlioz
  • Dia 26 (19 h) Cicle Coral Orfeó Català: Cor Jove de l’Orfeó Català / Dido & Aeneas de Purcell
  • Dia 27 (20.30 h) Cicle Coral Orfeó Català: Cor Jove de l’Orfeó Català / Dido & Aeneas de Purcell
  • Dia 27 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Einstein on the beach amb Carlos Calderón
  • Dia 27 (20 h) Palau 100: Suzanne Vega & Collegium Vocale Gent / Einstein on the beach de Philip Glass
  • Dia 28 (20 h) Intèrprets Catalans: Quartet Gerhard / Quartets dedicats a Haydn per Mozart II
  • Dia 29 (20 h) Cicle Philip Glass: BCN216 & Francesc Prat / Guix i Glass
  • Dia 29 (20.30 h) Ibercàmera: Fumiaki Miura & Varvara / Sonata Kreutzer de Beethoven
  • Dia 30 (20 h) Palau Bach: Benjamin Alard (clave)

JUNY 2019

  • Dia 1 (17 h) La Casa dels Cants: Concert participatiu / Requiem de Verdi
  • Dia 2 (16 h) La Casa dels Cants: Concert participatiu / Requiem de Verdi
  • Dia 4 (20 h) Palau Piano: Nelson Goerner (piano)
  • Dia 5 (19 h) Tardes al Palau: Banda Municipal de Barcelona / Fer les Amèriques
  • Dia 6 (20 h) Palau Bach: Thomas Dunford (llaüt)
  • Dia 6 (20 h) BCN Clàssics: Joaquín Achúcarro / Chopin, Debussy i Ravel
  • Dia 7 (18 h) Concerts Familiars al Palau: Abans de néixer al Palau
  • Dia 8 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: Bim Bom, nadons al Palau
  • Dia 8 (18.30 h) Simfònics al Palau: OSV / Setena de Beethoven
  • Dia 9 (11 h, 12.30 h i 17 h) Concerts Familiars al Palau: Zig Zag, passets al Palau
  • Dia 9 (17.30 h) Orquestra Simfònica OCM: Seong-Jin Cho & OCM / El piano de Chopin i la Cinquena de Beethoven
  • Dia 12 (20 h) Palau Bach: Collegium Vocale Gent & Philippe Hereweghe / Missa en Si menor de Bach
  • Dia 15 (19 h) Cicle Cor de Cambra: Cor de Cambra del Palau & La Caravaggia / Ensalades i madrigals del Renaixement català
  • Dia 17 (20 h) ECHO Rising Stars: Anaïs Gaudemard (arpa)
  • Dia 18 (20 h) Palau Cambra: Quartet Casals & Alban Gerhardt
  • Dia 19 (19 h) Tardes al Palau: Terra Endins / Havaneres
  • Dia 20 (20 h) Intèrprets Catalans: Ramon, Bardolet, Codina & Heredia / El Quartet per a la fi dels temps de Messiaen
  • Dia 27 (19 h) Conferència: Parlem de Música / Dudamel & Segona de Mahler amb Carlos Calderón
  • Dia 27 (20 h) Palau 100: Gustavo Dudamel & Orfeó Català & Cor de Cambra del Palau & Münchner Philharmoniker / Segona de Mahler

JULIOL 2019

  • Dia 1 (20 h) Palau Piano: Lucas & Arthur Jussen (pianos) / La consagració de la primavera

 

#ciclesifestivalsmusicals

Llegir més

També et pot interessar...

Inici: 14/10/2018   Fi: 01/11/2018
Hivernacle del Poble Espanyol i altres espais
Barcelona
Inici: 01/11/2018   Fi: 30/11/2018
Teatre Zorrilla
Badalona
Inici: 06/10/2018   Fi: 20/10/2018
Palau de la Música Catalana i altres espais
Barcelona
Segueix-nos a: Twitter Pinterest

 

Tramesa de l'Agenda Cultural

Les novetats de la setmana